Через реєстрацію блутангу заборонено ввезення в Україну вантажів зі Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії @ 14 Nov 2023

Згідно з офіційною інформацією Всесвітньої організації охорони здоров’я тварин (WOAH) на території Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії зареєстровані випадки захворювання тварин на блутанг.

З метою запобігання занесенню на територію України збудника вказаної хвороби, заборонено ввезення в Україну зі Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії сприйнятливих до вірусу блутангу тварин та генетичного матеріалу від них.

Відповідно до статті 96 Закону України «Про ветеринарну медицину», статті 53 Закону України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин», наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 16.11.2018 р. № 553 «Про затвердження Вимог щодо ввезення (пересилання) на митну територію України живих тварин та їхнього репродуктивного матеріалу, харчових продуктів тваринного походження, кормів, сіна, соломи, а також побічних продуктів тваринного походження та продуктів їх оброблення, переробки», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 04.04.2019 р. за №346/33317, з урахуванням рекомендацій, викладених у Главі 8.3 Кодексу здоров’я наземних тварин WOAH на територію України заборонено ввезення сприйнятливих до вірусу блутангу тварин та генетичного матеріалу від них з вищезазначених країн.

Довідково!

Катаральна лихоманка овець (КЛО), або блутанг (блакитний язик) – febriscatarrhalisovium, для людини прямої загрози не несе.

Дана хвороба представляє собою інфекційну хворобу рогатої худоби, яка характеризується лихоманкою, запально-некротичними ураженнями травного тракту, ураженням кінцівок та дегенеративними змінами скелетних м’язів. Через характерні зміни, що розвиваються під час хвороби, вона також носить назву «синій язик» чи реовірусна інфекція овець через назву збудника.

Потрапивши до організму сприйнятливої тварини вірус викликає глибокі зміни у судинах, в результаті чого порушуються обмінні процеси в організмі. Вірус концентрується у стінках кровоносних судин, селезінці, судинах слизової оболонки ротової порожнини, шкіри та у лімфатичних вузлах. В результаті його нагромадження порушується кровообіг, спостерігаються крововиливи в органах і тканинах, а також розвиваються набряки у підшкірній клітковині. Інкубаційних період хвороби триває від 1 до 7-10 днів в овець та 5-20 днів у ВРХ. При чому наступний клінічний прояв хвороби може значно змінюватися залежно від патогенності серотипу вірусу, індивідуальної чутливості тварини та впливу зовнішніх умов.

Через відсутність специфічного лікування видужання тварин спостерігається дуже повільно. І навіть після зовнішнього одужання ще інколи може спостерігатися раптова загибель. Певне полегшення тваринам може надавати симптоматичне лікування, покликане попередити розвиток вторинної інфекції та полегшити прояв симптомів основного захворювання.

Західне міжрегіональне головне управління

Держпродспоживслужби на державному кордоні


News powered by CuteNews - http://cutephp.com