За літо в Україну імпортовано майже 1 тисячу нетелей голштинської та джерсейської породи. @ 10 Sep 2021

Західним міжрегіональним головним управлінням Держпродспоживслужби на державному кордоні цьогоріч, за три місяці літа, забезпечено ветеринарно-санітарний контроль, імпортованих на територію України, майже однієї тисячі чистопорідних племінних нетелей голштинської та джерсейської породи, які прибули в Україну з Данії, Нідерландів,Чехії, Словаччини та Польщі.

Відділами прикордонного інспекційного контролю «Ягодин» і «Краковець», у відповідності до вимог законодавства України та форм міжнародних ветеринарних сертифікатів, які підлягають державному ветеринарно-санітарному контролю та нагляду, здійснено документальну перевірку вантажу, що ввозиться (пересилається) на митну територію України.

Спеціалісти-ветеринари, також, візуально перевірили поголів`я, адже нетелі даних порід полохливі та дуже чутливі до стресу. Для їх перевезення транспортний засіб повинен відповідати спеціальним вимогам. Він має бути оснащений системою водопостачання та кондиціювання, а також, мусить забезпечувати тваринам доступ до кормів, тощо.

Коротко про породи.

Породу голштинських корів європейські фермери почали виводитиприблизно в середині 19 століття. А пізніше, завдяки  фермерам з Північної Америки, порода стала популярною в усьому світі. Характерним окрасом для цієї породи є чорно-білий окрас.

Голштинів в основному вирощують для виробництва молока та молочних продуктів. Якість і кількість виробленого молока в цієї породи дуже залежить від умов утримання та харчування, які повинні бути максимально наближені до природних. При гарному догляді телиці можуть досягати ваги  до 900 кг, а бики — 1200 кг. Хоча порода і відноситься до молочного напрямку тваринництва,  представники цієї породи добре набирають вагу, тому можуть використовуватися і в м’ясній промисловості також.

Голштинська корова підходить як для домашнього утримання, так і для розведення на фермах. За продуктивності вона перевершує звичайних молочних корів, але при цьому вимагає більш ретельного догляду.

Голштинських биків-заплідників використовують для схрещення з телицями інших чорно-білих порід з метою поліпшення продуктивності цих порід. Дана порода в основному виводилась методом відбору та селекції, а не схрещування з іншими породами. Вона добре підходить для великих скотарських господарств, оскільки вона дає великі надої з високою жирністю, проте вимагає комфортних умов утримання, якісного харчування та постійного ветеринарного нагляду.

Корови джерсійської породи отримали свою назвувід походженняз острова Джерсі, розташованого в протоці Ла-Манш.Появу породи пов'язують із схрещенням в XVIII століттідвох-трьох видів інших порід та збереженнісвоєїунікальностізавдякимораторію на ввезення іншої худоби на острів.Порода корів Джерсі виділяється стабільним забарвленням із варіюванням кольору шерсті від світло-рудого до темно-бурого. У биків на спині темна смуга. Тваринидовговічні, плодючі та довго зберігають молочну продуктивність.

Випас на свіжому повітрі при постійних сильних вітрах, мінливості місцевого клімату, особливомудля острова Джерсі, сформували у худоби стійкість до погодних умов. Корови цього видуневибагливі в догляді та можуть розводитись практично в будь-якому кліматичному регіоні.Вони відрізняються невеликими габаритами, в порівнянні з іншими породами. Тому для розміщення потрібно менше місця. До того ж корови і бики вживають меншу кількості корму при високих показниках продуктивності доїння.

Завдяки великій жирності молокаданої породи ізденною нормою надоїв в день 25-30 літрів,тварини належать тільки до молочного напрямку тазаслужено користуються популярністю в усьому світі.Цінність м'яса і шкіри породи низька.

В результаті тварини успішно розводяться в Британії, США, Європі, Африці, Новій Зеландії, Австралії та інших країнах.


News powered by CuteNews - http://cutephp.com